Vi har fået ny hjemmeside

Vi håber du kan lide den. Ved alle store systemskift, kan der ske fejl, så vi beklager fejl, hvis en knap ikke virker, eller der står "hund" i stedet for "kat". Vi garanterer, at vi godt kan kende forskel på hund og kat, når I besøger os på klinikken.

Kontakt via email

I tilfælde af konkrete spørgsmål til den enkelte dyrlæge eller veterinærsygeplejerske kan nedenstående e-mails anvendes. Hvis det drejer sig om almene spørgsmål eller forespørgsler, da send spørgsmål til aarhus@anicura.dk

Dyrlæger

Claus Bundgaard Nielsen : claus.bundgaard@anicura.dk
Nanna Enemark : nanna.enemark@anicura.dk
Lars Langerhuus : lars.langerhuus@anicura.dk

Steen Engermann : steen.engermann@anicura.dk

Lasse Hørlyck : lasse.hoerlyck@anicura.dk

Rune Enghoff Petersen : rune.enghoff@anicura.dk

Elin Durhuus : elin.durhuus@anicura.dk

Ulrik Bech :ulrik.bech@anicura.dk

Cecilie Jacobsen : cecilie.jacobsen@anicura.dk

Maria Kristiansen: maria.kristiansen@anicura.dk

Johannes Fogh: johannes.fogh@anicura.dk

Jeannette Jalving: jeannette.jalving@anicura.dk

Martin Søndergaard: martin.soendergaard@anicura.dk

Louise Baadsgaard Bruun: Louise.bruun@anicura.dk

 

 

 

 

Veterinærsygeplejersker

Lene Holme Møller-Madsen : lene.holme@anicura.dk
Malene Petersen : malene.petersen@anicura.dk
Maria Munk Nielsen : maria.munk@anicura.dk
Tine Mahon : tine.mahon@anicura.dk
Trine Bager Thøgersen : trine.bager@anicura.dk
Wigga Würtz : wigga.wurtz@anicura.dk

Cilia Merch : cilia.merch@anicura.dk

Louise Brockelmann : louise.brockelmann@anicura.dk

Line Mailund : line.mailund@anicura.dk

Nicole Schaloffsky : nicole.schaloffsky@anicura.dk

Lea Bjerre: lea.bjerre@anicura.dk

Malene Silkeborg : malene.silkeborg@anicura.dk

Mia Haun Christensen: Mia.haun.christensen@anicura.dk

Elisa Wilken: elisa.wilken@anicura.dk

Katja Wilmsen: katja.wilmsen@anicura.dk

Pernille Kastrup: pernille.kastrup@anicura.dk

 

 

Administrativ medarbejder

Britt Ingvertsen: britt.ingvertsen@anicura.dk

Ulla Lykke Pedersen: ulla.pedersen@anicura.dk

 

AniCura Aarhus Dyrehospital

aarhus@anicura.dk